Now Reading
Chromatyczny świat Quintessenza Ceramiche

Chromatyczny świat Quintessenza Ceramiche

Quintessenza ceramica Teklan

Stoisko Quintessenza Ceramiche podczas targów Cersaie w Bolonii uwiodło nas całkowicie. Wchodząc w ich przestrzeń zachwyciliśmy się kolorem, grą wrażeń i zmysłów, która przeniosła nas w inny świat: radości, nieposkromionej wyobraźni i dzięcięcej zabawy.

Włoska marka podsumowała 10 lat działalności prezentując pod szyldem REFLECT10N swoją drogę projektową. „Refleksja” nad przeszłością, retrospekcja, która przenosi nas do początków Quintessenza Ceramiche, kiedy 10 lat temu dwóch młodych przedsiębiorców postanowiło połączyć swoje zasoby i wiedzę, aby stworzyć ceramiczną markę, która zadebiutowała właśnie na Cersaie.

Quintessenza zaczynała od eleganckiej trzeźwości, jaką zapewniają neutralne odcienie i czyste linie pierwszych projektów, aby dziś zaprezentować się z nowymi kolekcjami, kolorowymi i współczesnymi, które są wynikiem ciągłych badań nad nowymi trendami, w szczególności w zakresie koloru, grafiki i wykończeń. Jak wyraźnie widać, czasem trzeba zaskakiwać, urzekać, zwracać na siebie uwagę, a nie wybierać łatwe i nudne beżowe tony w guście dominującej większości, celem zwiekszenia sprzedaży. Tak, to prztyczek w nosy polskich producentów!

Przestrzeń wystawiennicza Quintessenza Ceramiche zaprojektowana na targi Cersaie stanowiła agorę, w ramach której opowiadana była podróż 10 lat historii, za pomocą serii instalacji materialnych i sensorycznych, których celem jest zaangażowanie odwiedzających i przeniesienie ich w nowy wymiar.

REFLECT10N to gra lustrzanych odbić, prawdziwe spójne i materialne zanurzenie.
Najpierw mieliśmy okazję obejrzeć Färgblock, czyli color block – to kolekcja ceramiki opracowana przez Quintessenza Ceramica we współpracy z projektantką wnętrz i królową koloru Teklą Eveliną Severin, znaną na Instagramie jako @teklan.

Tekla zaangażowała się w ten projekt ze względu na swoje zamiłowanie do dynamiki kolorów, jej ulubiony cytat: „Kolor nigdy nie jest absolutny, zawsze jest względny i definiuje go to, co umieścisz obok niego”.

Färgblock narodził się z chęci stworzenia żywej i wszechstronnej kolekcji, oferującej maksymalną swobodę ekspresji dzięki grze kolorów, kontrastom lub harmonii ton w ton. Inspiracje do opracowania palety kolorów pochodzą, jak zawsze w przypadku Tekli, z wielu źródeł: zdjęć zdobytych podczas podróży po całym świecie; miejsca historyczne otoczone atmosferą przeszłości przesłoniętą pozytywną nostalgią; naturalne krajobrazy, gdzie światło w zależności od pory dnia tworzy stale zmieniające się odcienie chromatyczne.

Färgblock jest dostępny w wersji z kamionki porcelanowej w formacie 5×15 cm z błyszczącym wykończeniem, łączącej parametry techniczne kamionki z mocnym i nowoczesnym efektem estetycznym dzięki szerokiej gamie kolorów. Mocne kontrasty lub delikatne zestawienia ton w ton, w których nawet sztukaterie i fugi stają się multiplikatorami możliwości, prawdziwymi narzędziami dostępnymi dla projektantów.

Idąc dalej znajdziemy totemy komunikacyjne, filary projektowej historii firmy, na których poprzez inspirującą grafikę przedstawione są kolekcje głównych bohaterów Cersaie 2023. Oprócz Fargblock są to: Pigmento, Marea, Minima8.6.

Minima 8.6
Kolekcję Minima8.6 z kamionki porcelanowej charakteryzuje sześciokątny format z duszą retro, ale odświeżoną we współczesnym tonie. Dostępna jest w formacie 17×15 cm i występuje w 7 modnych kolorach oraz dwóch wzorach z motywem geometrycznym o silnym oddziaływaniu wizualnym. Powierzchnia ma niewielką strukturę, aby zapewnić większy ruch ścianom. To doskonałe rozwiązanie, które ożywia podłogi i ściany: wpływy graficzne i materiałowe, które pozwalają tworzyć kompozycje, gustownie podkreślając styl i otoczenie.

Zobacz też
Kaspa-Apolin-122

Pigmento10
Pigmento10 to nowa kolekcja gresów porcelanowych, która czerpie inspirację z kolekcji Pigmento 6x37cm, ale proponowana jest w formacie 10x10cm. Seria poświęcona kolorowi, który staje się narzędziem projektowania i bohaterem.
Paleta składa się z 11 odcieni, które poruszają się pomiędzy bardziej neutralnymi i uniwersalnymi kolorami, takimi jak beż, błoto, biel, szarość i czerń, a także bardziej żywymi kombinacjami, takimi jak ochra, ziemia, zieleń, jasnoniebieski, niebieski i fiolet. Cechą stylistyczną tej kolekcji jest zmienność odcieni: delikatne przejście odcienia na matowej powierzchni i bogactwo niuansów generują wyrafinowane efekty chromatyczne. Pigmento10, dzięki swojemu niewielkiemu formatowi, pozwala łatwo i stylowo pokryć elementy wyposażenia, wykładziny i podłogi: efektem jest skoordynowane i eleganckie otoczenie.

Nowe kolory przypływu

Marea to kolekcja ceramiki o szkliwionym białym korpusie, w formacie 7,5×30 cm, dostępna w 3 strukturach: gładkiej podstawie i wypukłej strukturze w matowym wykończeniu oraz wklęsłej strukturze w błyszczącym wykończeniu. Rzeźbiarska i rygorystyczna trójwymiarowość pozwala tworzyć eleganckie i wyrafinowane pokrycia, nawet poprzez naprzemienne układanie różnych struktur, dla wnętrz o współczesnym uroku. Kolekcja została poszerzona o cztery nowe odcienie: jasnoszary, baby blue, ziemisty, szmaragdowy, plus złoto, które zachęca do połączeń o wyrafinowanym smaku, który nie są oczywiste. Cechą charakterystyczną złotego koloru jest efekt spękań, który nadaje ceramice jednocześnie retro i szlachetny wygląd.


©habemus_design2023 / Magazine. All Rights Reserved.