Now Reading
Salone del Mobile 2024: kolekcja Aleksandry Żeromskiej dla weneckiej marki Bosa

Salone del Mobile 2024: kolekcja Aleksandry Żeromskiej dla weneckiej marki Bosa

fot. Alicja Lesiak

“The Forest Spirits”, kolekcję ceramiki stworzoną przez Polkę, Aleksandrę Żeromską dla włoskiej firmy Bosa, będzie można obejrzeć podczas targów Salone del Mobile na stoisku Bosa.

Bosa_the_Forest_Spirits

Leśne duszki to kolejna podróż projektantki, w której odkrywa swoje słowiańskie korzenie, dzieciństwo i baśnie z nim związane. W jej interpretacji leśne stworzenia to przyjacielskie, ale i łobuzerskie istoty, które stoją na straży lasu, ekosystemu i natury. Jako figurki stojące na półce, są nie tylko ozdobą przestrzeni, ale i swoistym amuletem, strzegącym domu i jego mieszkańców, kumulującym dobra energię. Przedmioty zostały wyprodukowane przez markę Bosa na podstawie rysunków projektantki. Ręczne rysowanie jest dla niej podstawą pracy, której celem jest przekształcenie zastanej rzeczywistości w nowe, fantazyjne formy poprzez dobór indywidualnego języka. Aleksandra Żeromska (ur. w Warszawie) tworzy na pograniczu sztuki i designu. Ukończyła ECAL w Szwajcarii (Uniwersytet Sztuki i Wzornictwa w Lozannie) uzyskując tytuł magistra w zakresie projektowania. Pracowała jako członkini zespołu projektowego Lladró, gdzie miała okazję poznawać niezwykły świat porcelany wraz z czołowymi rzemieślnikami Hiszpanii. Była częścią kilku studiów projektowych i doradczych na terenie Hiszpanii i Polski.

The Forest Spirits można zobaczyć na żywo podczas targów Salone del Mobile na stoisku firmy Bosa, hall 22, stand L18.

fot. Alicja Lesiak https://www.instagram.com/lesiala/
fot. Alicja Lesiak https://www.instagram.com/lesiala/

W kontekście współpracy projektantki z marką, Aleksandra Żeromska podkreśla wspólne wartości i zgodność stylistycznego wyrazu.

W mojej pracy bardzo cenię rzemiosło w połączeniu z designem i sztuką, jest to podejście, którego kreacje Bosa są doskonałym przykładem. Ponadto marka jest ikoniczna, ma swój charakter, a jej obiekty wydają się pochodzić z innego, pełnego fantazji świata – kultywowanie wyobraźni i unikatowości są jakościami, których również poszukuję w mojej pracy.

– mówi nam Aleksandra Żeromska.

Wenecka marka Bosa, od 1976 roku wprowadza innowacje w ceramice, tworząc w całości ręcznie wykonane przedmioty i akcesoria wyposażenia wnętrz. Doskonałe zaplecze produkcyjne, długa tradycja rzemieślnictwa i przede wszystkim ciągłe współprace z najbardziej obiecującymi projektantami oraz rozpoznawalnymi markami, które interpretują ceramikę ekspresyjnym i emocjonalnym językiem, przyczyniły się do tego, że marka jest cenionym na świecie graczem.

Zobacz też
Kaspa-Apolin-122

Kolekcje Bosa to zawsze niepowtarzalne produkty zrodzone w wyniku wysokiej wiedzy rzemieślniczej, charakteryzujące się unikatowymi kolorami i wykończeniami, takimi jak metale szlachetne i emalie. Zespół jest w ciągłym rozwoju jeśli chodzi o badania i eksperymenty z nowymi rozwiązaniami, a kolekcje marki są bohaterami wystaw tematycznych w międzynarodowych muzeach.

Fantastyczny i kolorowy wszechświat Bosa złożony jest z przedmiotów dekoracyjnych, funkcjonalnych akcesoriów, domowych talizmanów i drobnych upominków. Propozycje, które wpisują się w codzienne scenariusze i w poetycki i nieoczywisty sposób opowiadają o wyjątkowych momentach naszego życia sygnowane są markami takimi jak: Bisazza, Baccarat i Jamie Hayon, Disney (na 90 urodziny Myszki Mickey), Escada czy Peggy Guggenheim Collection.


©habemus_design2023 / Magazine. All Rights Reserved.