Now Reading
Wnętrza antoniolupi – eleganckie rzemiosło

Wnętrza antoniolupi – eleganckie rzemiosło

  • Set in 1987, the show picks up with a homeless orphan named Marcus.
  • Marcus’s arrival at Kings Dominion shakes everybody up.
Vasca Borghi antoniolupi

Fenomen precyzyjnej dokładności Antoniego Lupiego, mistrza urodzonego w latach 30. XX w., łączy się dziś doskonale ze współczesną koncepcją stylu minimalistycznego. Toskańska marka to ciągłe zestawianie tradycyjnych wzorców z nowoczesnym stile.
Wszystko zaczęło się od produkcji luster. Urodzony w 1932 roku Antonio Lupi jako osiemnastolatek zaczął z pasją interesować się tym rzemiosłem. Niedługo później otworzył fabrykę, którą coraz bardziej rozwijał, przekształcając w biznes rodzinny.
Nie poprzestano jednak na produkcji szkła samego w sobie. Owszem, uwaga osób związanych z firmą skupiona była na lustrach, ale tych z oświetleniem; na armaturze, toalecie, umywalkach, a w późniejszym okresie nawet na dywanach i kominkach. W 2007 roku firma zyskała nowe logo i już oficjalną nazwę antoniolupi zastrzeżoną znakiem handlowym. Niewątpliwie to właśnie Patrizio, Nello, Andrea i Sergio – dzieci Lupiego – przyczyniły się do rozkwitu rodzinnego bogactwa, umiejętnie prowadząc później firmę po ojcu.

Materiał i detal
Antonio zawsze podkreślał wagę skupiania się na szczegółach w swojej pracy. Marka rozwinęła skrzydła dzięki stawianiu na jakość przez uważne dobieranie materiałów, łączenie sztuki z użytecznością i funkcjonalnością. Aż do dziś wapień, marmur karraryjski oraz naturalny kamień to ważne surowce używane w produkcji armatury czy wyposażeniu całej łazienki. Do tego należy dodać proste, choć jednocześnie zaskakujące wzornictwo, takie jak np. w projektach owalnych umywalek, podświetlanych luster w kształcie rombów czy wanien przypominających łodzie rozbitków.

antoniolupi CACTUS 002 _VAR
fot. antoniolupi / Umywalka Borghi i Cactus, wieszak zaprojektowany przez Briana Sironi dla antoniolupi. Projektant użył pomalowanej stalowej rury by oddać wertykalność rośliny. Ramiona rośliny są odtworzone za pomocą haków przyspawanych do rury na różnych wysokościach.

Złota produkcja?
Obecnie z antoniolupi® współpracują m.in. Carlo Colombo, Mario Ferrarini i Oscar Buratti, również Paolo Ulian, autor  awangardowego projektu umywalki ,,Controverso’’.

Niewątpliwie umywalka wykonana z białego marmuru karraryjskiego, synonim luksusowego dzieła sztuki użytkowej, to prawdziwy ewenement wśród innych niszowych projektów marki. Użycie jednego z najstarszych i najszlachetniejszych materiałów to podkreślenie subtelności piękna w domowym zaciszu. Produkt stworzony został z myślą o tych, którzy także chcą poczuć się na chwilę twórcami swoich łazienkowych przestrzeni. Nastrzępiona już warstwa marmuru jest gotowa, aby w dowolny sposób przekształcić ją dłutem w dany kształt. Umywalka może być bardziej wklęsła lub wypukła, w zależności od tego, jaki kształt nas interesuje.
Nie od dziś wiadomo, że Włochy są niezaprzeczalnym wyznacznikiem stylu, co potwierdza marka antoniolupi. Kluczem do sukcesu marki od zawsze było rzemieślnictwo skupione na detalu. Tworzono każdy egzemplarz na osobiste życzenie klienta. Nigdy nie skupiano się na masowej produkcji. Poza tym dostawcy materiałów pochodzą z Toskanii i okolic, a rzemieślnicy zaangażowani w produkcję mają wgląd w każdy etap tworzenia dóbr wychodzących później z manufaktury.

Zobacz też
Kaspa-Apolin-122

Nowy materiał – Cristalmood

Owocem najnowszych badań i innowacji prowadzonych przez markę jest zastosowanie materiału Cristalmood: „przezroczysty jak kryształ, ale odporny jak kamień”, stworzony jest z wysokiej jakości żywicy poliestrowej i pigmentów barwiących. Odporny na korozję i zarysowania, nietoksyczny, nadający się do recyklingu i pozwala tworzyć przedmioty o około 30% lżejsze niż te wykonane z innych tworzyw. Między innymi z tego materiału została wyprodukowana wolnostojąca wanna Borghi. Zaprojektowana przez Laurę Fiaschi i Gabriele Pardi ze studia Gumdesign, charakteryzuje się podstawowymi liniami, cienkimi krawędziami i dużymi objętościami, Borghi to wanna, która jest zarówno imponująca, jak i lekka. Serce projektu znajduje się w węższej podstawie. Detal, który tworzy wrażenie zawieszenia w przestrzeni. Robi wrażenie szczególnie w łazienkach, w których promienie słońca są dopuszczone do subtelnej gry światła. Transparentna żywica Cristalmood jest dostępna w 17 kolorach.

View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.


©habemus_design2023 / Magazine. All Rights Reserved.