Now Reading
Lampy Armor od Bronzetto. Do domu i w …podróży

Lampy Armor od Bronzetto. Do domu i w …podróży

bronzetto

Lampy Armor to obiekty bezprzewodowe. Stanowią syntezę rzemiosła i innowacyjnego designu, będącego efektem współpracy florenckiej marki Bronzetto z Cecchi de Rossi, toskańską marką modową.

Linia obejmuje lampę podłogową, lampę stołową i lampę podróżną: szlachetne materiały, mosiądz i skóra. Lampy Armor mają transformacyjną duszę, ponieważ mogą stać się stolikiem kawowym lub przedmiotem dekoracyjnym.

bronzetto armour

„Armor Lamps” są efektem wyjątkowej współpracy dwóch firm o silnej tożsamości: „Il Bronzetto”, mistrza w sztuce mosiądzu, oraz „Cecchi de Rossi”, marki modowej specjalizującej się w tworzeniu toreb i akcesoriów.

Co połączyło te dwie rzeczywistości w tym pojedynczym projekcie? Miłość do materiałów oraz chęć zabawy i eksperymentowania, wychodzenia ze swojej strefy komfortu i dawania życia przedmiotom niezwykłym, trochę szalonym, trochę artystycznym, które pobudzają wyobraźnię i pożądanie wszystkich, którzy cenią sztukę, dyskretny luksus i wszechstronność.

Armor to ekskluzywna kapsuła zarezerwowana dla osób poszukujących produktów wyjątkowych, nieoczekiwanych, sensorycznych i stworzonych z różnych materiałowych.

W górnej, skórzanej obudowie, uformowanej zgodnie z kształtem, znajduje się źródło światła LED, które emanuje ciepłym i otulającym światłem, tworząc przyjazną atmosferę.

Dolna część korpusu, również wykonana ze skóry, z możliwością regulacji wysokości, pozwala dostosować oświetlenie do własnych potrzeb, zawężając stożek światła w celu uzyskania bardziej skoncentrowanej jasności lub poszerzając go, aby przekształcić go w świetlistą powierzchnię nośną.

Dzięki tej wszechstronności lampy Armor zapewniają elastyczność przestrzeni i różne możliwości wykorzystania. Co więcej, zasilane akumulatorem, można je łatwo przenosić, chwytając za mosiężny uchwyt, dzięki czemu stają się osobistą oprawą oświetleniową, prawie jak modny dodatek, który nosisz i podąża za Tobą, dokądkolwiek się udasz, dostosowując się do Twojego nastroju lub pory dnia.

Kolejna cecha, która czyni je wyjątkowo oryginalnymi: skóry użyte do produkcji lamp Armor poddawane są procesowi garbowania roślinnego i barwione na konfigurowalne naturalne kolory „PELLEVINO”. Barwniki często otrzymuje się z produktów rolnych, przypraw i wina, uprawianych specjalnie do tego celu. Metoda ta pozwala zachować naturalne piękno i trwałość skóry.

Mosiądz celowo pozostawiono w stanie naturalnym, aby wytworzyła się patyna, która go konserwuje i wyróżnia z biegiem czasu.

Zobacz też
Kaspa-Apolin-122

Lampy Armour są dostępne w trzech różnych modelach, każdy o niepowtarzalnym stylu i funkcjonalności, ale połączony oczywistym wspólnym wątkiem: znakomitym kunsztem.

Armor Tree – lampa podłogowa przypomina drzewo z mosiądzu i skóry. Dzięki swojej imponującej prezencji dodaje elegancji każdemu otoczeniu. Lampa ta ma za zadanie oświetlić całą przestrzeń, a jednocześnie poszerzając stożek światła i obniżając dolną część korpusu, stworzyć powierzchnię nośną, przekształcając lampę w razie potrzeby w stolik boczny. Uchwyt w kształcie litery T umożliwia łatwe przenoszenie lampy z jednego pomieszczenia do drugiego, a dzięki temu, że jest zasilana baterią, a więc bezprzewodowo, nadaje się zarówno do użytku wewnętrznego, jak i zewnętrznego.

Armor Trick – lampa stołowa z kolekcji oferuje zaskakującą wszechstronność. Można używać jej jako ozdoby na środku stołu lub jako lampę do whisky podczas bardziej intymnych wieczorów. Jej unikalna konstrukcja dodaje odrobinę wyrafinowania każdemu stołowi lub przestrzeni, w której jest umieszczony, dzięki mosiężnemu uchwytowi w kształcie litery T, który występuje również w tym wariancie. Idealna do stworzenia relaksującej atmosfery w letnim ogródku, przy serwowaniu gościom kawy i bitterów, przy delikatnym świetle i tacy poczęstunku.

Armor Trippy – Idealna lampa podróżna dla tych, którzy są w ciągłym ruchu, ale nie chcą rezygnować z wysokiej jakości i designerskiego oświetlenia. Oprócz tego, że jest przenośną lampą, jest wyposażona w zintegrowany głośnik Bluetooth, który pozwala słuchać muzyki, ciesząc się atmosferą stworzoną przez miękkie światło. Jest idealnym towarzyszem przygód i relaksujących chwil w podróży.

armor led

©habemus_design2023 / Magazine. All Rights Reserved.