Now Reading
Egoitaliano. Orzeźwiająca kąpiel w kolorach

Egoitaliano. Orzeźwiająca kąpiel w kolorach

Charles egoitaliano

Dystans, ironia, pogodne usposobienie i zrównoważony rozwój potraktowany jako priorytet to główne cechy, które dostrzec można w obiektach marki egoitaliano. Zaryzykuje uogólnienie i stwierdzę, że to świetny opis tego, czym jest dla mnie włoskość, a przynajmniej jedno z jej oblicz.

Firma została założona w Materze w 2007 r. i specjalizuje się w tworzeniu sof, foteli i akcesoriów wyposażenia, które wyróżniają się eklektyzmem, wzornictwo inspirowane jest modą, street stylem i popkulturą. Przekłada się to na odważny dobór kolorów, przekraczanie granic i dla mnie – orzeźwiająca świeżość. Strzeżcie się miłośnicy beżu i japandi, egoitaliano sprawi, że zachce wam się żyć, a nie odpoczywać!

arnold egoitaliano

Fot. egoitaliano

Sofa Arnold wyróżnia się współczesnym i liniowym stylem. Detal przednich nóżek charakteryzuje jej wygląd, czyniąc ją oryginalną w swojej prostocie, a dekoracyjne punkty zebranego materiału, we wszystkich wariantach wymiarowych, dają jej dynamizm.

Bluma egoitalianoRomantyczny i retro fotel Bluma przywołuje styl vintage dzięki miękkim liniom i lekko zaokrąglonym metalowym nóżkom.
Szwy na zakrzywionych i okalających oparciach dodają elegancji i osobowości.

Caveoso egoitaliano

Kanapa Caveoso narodziła się z potrzeby połączenia wyrafinowanego, samolotowego i nowoczesnego wyglądu z zaawansowaną potrzebą komfortu, zintegrowaną przez wstawienie mechaniki manualnej w tylnej części oparcia. Pozwala ona na zwiększenie głębokości siedziska, co w połączeniu z wysokością oparcia gwarantuje pożądany relaks.

Charles egoitaliano

Charles, mój ulubieniec. Sofa o trzeźwym i rygorystycznym wzorze, o silnej malowniczej obecności. Tkanina zapewnia ekstremalną wizualną miękkość i otaczający komfort. Jego eleganckie i wyrafinowane urok podkreśla stożkowa metalowa nóżka, która podnosi proporcje.

Mariu egoitaliano

Fotel Mariù jest inspirowany słynnymi amerykańskimi klubami z lat 30. XX wieku. Zaokrąglone kształty, które przypominają przeszłość, są zmodernizowane przez wybór tkaniny i kontrastujących brzegów, które wzmacniają detale podłokietników.

shalla egoitaliano

Shalla jest szezlongiem z falistym i oszczędnym wzornictwem.  Jego kształt „S” jest ukształtowany przez elastyczną konstrukcję stalową dopasowaną przez powłokę, która zapewnia stabilność i elastyczność. Mieszanka lekkości i komfortu, która doskonale integruje się z dużymi i współczesnymi przestrzeniami.

Zobacz też
Kaspa-Apolin-122

Suni egoitaliano

Suni to kompaktowy fotelik, składający się z jednej formy. Jest wzbogacony ściegiem, który podróżuje przez jej kręte linie i dodaje gracji. Jest dostępny zarówno z podstawą stałą, jak i obrotową.

Zago egoitaliano

Zago to wszechstronna i konfigurowalna ławka. Struktura stalowa charakteryzuje się dużymi siedziskami z wymiennymi powłokami, które spoczywają na pomalowanej metalowej płycie. Charakterystyczne cechy: zintegrowany regał/ biblioteczka, tył z drewnianą półką pokrytą skórą i dwa zintegrowane stoliczki w bazie, które dodają charakteru całości.

Egoitaliano inwestuje w produkcję zrównoważoną, dostarczająca produkty technologiczne.

Obiekty można obsługiwać i regulować bezpośrednio za pośrednictwem aplikacji mobilnej EGO Move; na etapie zakupy konfigurować w 3D. Wiele z produktów zostało wytworzonych z materiałów recyklingowanych jak np. fotel Coconut złożony z obrotowego fotela i puf, zaprojektowany przez Giulio Manzoni. Dodatkowo marka, zainspirowana ideą gospodarki o zamkniętym obiegu i innowacyjnym modelem biznesowym, pozwala konsumentom cieszyć się sofą egoitaliano przez ograniczony okres 40 miesięcy, by na końcu podjęli decyzję, czy ją wymienić, czy zatrzymać. Firma stara się skoncentrować na procedurach i praktykach regeneracyjnych, takich jak usuwanie, regeneracja i pomoc, wspierając ideę zrównoważonego projektowania.


©habemus_design2023 / Magazine. All Rights Reserved.