Now Reading
Bronzetto: fuzja mosiądzu i pasji prosto z pięknej Florencji

Bronzetto: fuzja mosiądzu i pasji prosto z pięknej Florencji

Perpetua lampada Bronzetto

Oltrarno we Florencji to obszar miasta na lewym brzegu rzeki, przeciwległym do tego, na którym stoją Duomo, Uffizi i Piazza della Signoria. Tutaj, w dzielnicach San Frediano i Santo Spirito, wśród ogrodów, kościołów i warsztatów rzemieślników i handlarzy antykami, można dotknąćvautentycznej, florenckiej atmosfery.  Marka Bronzetto, specjalizująca się w produkcji akcesoriów meblowych i oświetlenia z mosiądzu i brązu, założona została w 1963 roku przez Antonio Calcinai. Do dziś, na przestrzeni pokoleń, firmie udało się połączyć i rozwinąć pasję i wizję tradycyjnego florenckiego rzemieślnictwa ze stale rosnącą w zakresie badań technologicznych i nowych procesów. Bronzetto wyszło poza granice warsztatu rzemieślniczego zachowując swój charakter i prezentuje się jako młoda firma, dobrze wpisująca się w rynek i zdolna wspierać architektów i projektantów w realizacji ich projektów.

Il Bronzetto to marka eklektyczna: łączy różne propozycje, wizje i podejścia do tematu współczesnego życia i oferuje szeroką gamę produktów podzielonych na kolekcje różniące się nie tylko kształtem i stylem, ale także zastosowaniem różnych materiałów . Brass Brothers & Co. wyraża bardziej współczesny gust, będący wynikiem oryginalnej kreatywności, która łączy design z umiejętnym wykorzystaniem materiałów. Brass Brothers Eclectic jest to kolekcja, która łączy serię przedmiotów i akcesoriów meblowych inspirowanych naturą, wieloma formami flory i fauny odtworzonymi z wyrafinowanym smakiem. Należy też wspomnieć o kolekcji poświęconej luksusowemu Luxury Foundry, ponieważ reprezentuje korzenie Bronzetto, jego początki, te znalezione w kryształach ozdobionych fryzami i dekoracjami z brązu.

Dusza Il Bronzetto jest i pozostaje autentycznie rzemieślnicza. DNA stworzone ze zręczności, doświadczenia, cierpliwości i pasji. Podróż, która zawsze zaczyna się od warsztatu rzemieślniczego (odwiedzane po wcześniejszym umówieniu), nieustanne źródło inspiracji między blaskiem mosiądzu a ciepłem brązu, rozmontowanymi elementami, oryginalnymi modelami lub unikatowymi przedmiotami kolekcjonerskimi.

Bronzetto Perpetua

Podstawową działalnością firmy pozostają tak naprawdę projekty „szyte na miarę”, tj. oparte na projektach architektów, osób prywatnych i projektantów, które w naturalny sposób reprezentują najgłębszą tożsamość firmy. Personalizacja zaczyna się od stworzenia prototypu, wykonanego albo za pomocą czysto rzemieślniczych technik, takich jak rzeźbienie w drewnie, albo dzięki nowoczesnym technologiom, takim jak 3D. Koncepcja, rysunek techniczny, prototyp i produkcja to cztery etapy usługi „szycia na miarę” Bronzetto, zwanej In Bottega: oferuje wiedzę fachową w zakresie produkcji, doświadczenie rzemieślnicze, technologię, indywidualizację i wysoką jakość. W skrócie, cały duch Bronzetto i jego niezwykła swoboda ekspresji, tak typowo florencka.

Bronzetto Perpetua

Slow interior – zrównoważony rozwój, etyka i autentyczność

Bronzetto, choć stało się prawdziwie nowoczesnym przedsiębiorstwem, zdecydowało się jednak na utrzymanie produkcji, showroomu i biura handlowego w miejscu swojego pochodzenia, czyli w historycznym centrum Florencji. Tutaj historia, tradycja i wiele różnych doświadczeń w obróbce metali przeplatają się z nowymi technologiami i technikami obróbki, aby oferować usługi na miarę i optymalizować zasoby i wyniki do maksimum. Slow interior to sposób podejścia do produkcji akcesoriów meblowych, który koncentruje się na zdefiniowanym przez nas procesie, pochodzeniu i materiałach. Sposób projektowania, który jednocześnie wzmacnia jednostkę i środowisko, który jest „powolny” z wyboru i który przywraca etyczną i świadomą „konsumpcję” przedmiotów. Celem zawsze było wspieranie gospodarki florenckiej i toskańskiej poprzez oparcie się na gęstej sieci dostawców lokalnych rzemieślników, którzy również mają za sobą tradycję i którzy są w stanie realizować nawet najbardziej złożone projekty.

Bronzetto Perpetua

Perpetua zrodziła się z potrzeby firmy Bronzetto, aby połączyć swoje doświadczenie zdobyte w projektowaniem oświetlenia z chęcią wyjścia naprzeciw sugestiom młodych projektantów. Perpetua została zaprezentowana po raz pierwszy na targach Euroluce 2023. Temat projektu  jest zainspirowany cennym naturalnym żywiołem wody. Młoda autorka Perpetui to Valeria Giuva, to studentka projektowania na Uniwersytecie we Florencji. Jej Perpetua w różnych postaciach przedstawiona jest w formie kropli dmuchanego szkła, która ukrywa prawdziwe źródło światła, czyli żarówkę LED, ozdobioną elementem dekoracyjny z mosiądzu, który wydaje się owijać wokół kropli.

Zobacz też
Kaspa-Apolin-122

Mosiądz wystepuje w dwóch różnych wersji: jednej z gładką powierzchnię, zwaną Clean, oraz powierzchnię o szorstkim i nieregularnym wyglądzie, zwaną Raw.

Metalowe dekoracje bierą swoją nazwę od nimf z mitologii greckiej, które chronią różne źródła wody: Midi, Pegee, Elea, Limi. Perpetua występuje w różnych wersjach: ściennej, sufitowej (pojedynczej iw grupie kilkuelementowej), stołowej i podłogowej.

Źródło: materiały prasowe firmy


©habemus_design2023 / Magazine. All Rights Reserved.